Administracja serwerami Linux

Czy Twój hosting również niedomaga?

Jeżeli prowadzisz sklep internetowy to zapewne masz świadomość tego, jak ważny dla jego stabilności i szybkości działania jest pewny i wydajny hosting.

Dlatego na przestrzeni lat, budując sklepy internetowe dla naszych klientów, staraliśmy się również doradzić im w wyborze optymalnej oferty hostingowej.

Z tych doświadczeń płynie jednak jeden smutny wniosek:

każda firma hostingowa psuje się z czasem

Dobre firmy hostingowe, po kilku latach działania padają ofiarą swojego sukcesu i zaczynają się dziać następujące rzeczy:

  1. firma zostaje wykupiona przez dużego rynkowego gracza, który po wprowadzeniu swoich procedur sprowadza ją do swojego typowego, raczej przeciętnego poziomu, administratorom przestaje się chcieć starać, ich odpowiedzi na zgłaszane pytania techniczne są szablonowe, powolne lub na zasadzie "zrób sobie to sam"
  2. przez stosowanie oversellingu (czyli wpuszczania na serwery większej liczby klientów niż wynika to z limitów zasobów, które nie wszyscy wykorzystują w pełni) serwery zaczynają działać wolniej, pojawiają się problemy z dostępnością pamięci, przekroczenia czasów wykonania skryptów, chwilowe przerwy w dostępności usług
  3. ten sam overselling, oraz brak wystarczającej liczby wysoko wykwalifikowanych pracowników powoduje coraz większe trudności w uzyskaniu rzetelnego wsparcia technicznego, czasy reakcji się wydłużają, a na pierwszej linii kontaktu z klientami obsadzani są stażyści

Jak się przed tym uchronić?

Aby nie być zdanymi na łaskę losu, doszliśmy do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem aby dać naszym klientom pewność stabilności działania ich usług hostingowych jest posiadanie w zespole własnego administratora systemów Linux.

Oto, co dzięki temu możemy dla Ciebie zrobić:

Jeżeli posiadasz hosting współdzielony

Tutaj nasze możliwości są mocno uzależnione od tego, jaki dostęp do serwera udostępnia hostingodawca, z reguły jest to dostęp bardzo ograniczony, ale możesz rozważyć przeniesienie na nasz hosting. Zarządzamy kilkoma serwerami dedykowanymi w różnych lokalizacjach, stare monitorujemy wykorzystanie ich zasobów oraz dbamy o regularne kopie zapasowe. Nie działamy jak typowa firma hostingowa, tego hostingu nie można sobie samodzielnie zamówić przez panel, dlatego nie wpuszczamy tam przypadkowych osób, a jedynie naszych klientów, posiadających strony firmowe lub sklepy internetowe PrestaShop.

Dzięki pełnej kontroli nad tymi serwerami, w razie problemów w działaniu Twojego sklepu, możemy przeprowadzić wnikliwą analizę jego funkcjonowania, na co nie pozwalają zwykłe hostingi z ograniczonym dostępem.

Nie upychamy klientów "pod korek", dzięki temu masz pewność, że zasoby są dobrane optymalnie, w razie potrzeby uruchamiany kolejny serwer dedykowany, aby mocy obliczeniowej i miejsca było pod dostatkiem dla każdego.

Jeżeli posiadasza serwer dedykowany lub VPS

Możemy przeprowadzić analizę jego konfiguracji. Często jest tak, że taki serwer postawiony jest raz na starcie i potem przez długie lata nic się z nim nie dzieje. Oprogramowanie jednak się starzeje, pojawiają się potencjalne luki bezpieczeństwa i zachodzi konieczność wykonania aktualizacji. Całkiem często spotykamy się również z sytuacją całkowitego braku regularnych kopii zapasowych na tego typu serwerach.

Dzięki znajomości sklepów PrestaShop, możemy zoptymalizować konfigurację serwera tak, aby wszystko było ustawione zgodnie z zaleceniami autorów tego oprogramowania.

A może w pakiecie płacisz za administrowanie tym serwerem, które pozostawia wiele do życzenia? Czas odpowiedzi na zgłoszenia wynosi kilka dni, a w razie problemów wszystko jest zwalane na Twoje oprogramowanie, a nie na coś po stronie serwera? W takiej sytuacji możemy przejąć opiekę nad Twoim serwerem, aby zapewnić Ci spokój o ciągłość jego funkcjonowania.

Jeżeli dopiero zastanawiasz się nad wyborem hostingu dla swojego sklepu

Możemy dobrać dla Ciebie optymalne rozwiązanie z przedstawionych powyżej. Dla początkujących sklepów wystarczający może okazać się nasz hosting, bardziej rozbudowane platformy wymagać będą mocniejszych rozwiązań. W każdym przypadku masz pewność, że konfiguracja serwera zostanie wykonana optymalnie pod kątem wymagań oprogramowania sklepowego PrestaShop, aby zapewnić mu możliwie najlepsze warunki do działania.

Ile to kosztuje?

Cennik naszych pakietów hostingowych znajdziesz w zakładce Hosting i domeny.

Opieka nad serwerem klienta to koszt 300zł netto miesięcznie, w co wchodzi:

  • reakcja w przypadku nie działania usług www, poczta itp. (w dni robocze w godzinach pracy)
  • monitoring zadań backupu
  • analiza potrzeb aktualizacji oprogramowania serwera (system Linux i jego komponenty również się starzeją i pojawiają się potrzeby aktualizacji)

Pozostałe prace, takie jak aktualizacja oprogramowania, analiza wydajności aktualnego serwera, zmiany konfiguracyjne czy przenoszenie usług pomiędzy serwerami rozliczamy godzinowo (aktualna stawka to 100 zł netto)

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zadzwoń:

512 500 270

Polecamy:

PayU SALESmanago TrustedShops Freshmail hotjar