Moduł szacowania terminu dostawy dla PrestaShop

Celem modułu było wyświetlenie na stronie produktu szacowanego terminu dostawy. Szacunek ten uzależniony jest od dostępności produktu, a konkretnie od komunikatu wyświetlanego przy produkcie w polu "Dostępność"

Moduł w działaniu możesz zobaczyć na sklepie Concept Meble, przy którymkolwiek z mebli.

Specyfikacja modułu

 1. panel konfiguracji modułu składający się z następujących paneli:

  • panel kalendarza – umożliwia oznaczenie dni wolnych od pracy, obsługa kalendarza odbywa się asynchronicznie, bez konieczności przeładowania strony, dni wolne od pracy oznaczone są na kalendarzach kolorem czerwonym

  • panel komunikatów – umożliwia przyporządkowanie określonej wartości liczbowej dni dostawy do poszczególnych komunikatów używanych na sklepie jako opis dostępności produktu

 2. Na podstawie ustawionych w konfiguracji modułu dni wolnych od pracy oraz wprowadzonych ustawień liczby dni dostawy, moduł oblicza szacowaną datę dostawy w następujący sposób:

  • data początkowa - dodanie do bieżącej daty liczby dni roboczych równej liczbie dni ustawionej dla aktualnego komunikatu określającego czas dostawy minus 2 dni

  • data końcowa - dodanie do bieżącej daty liczby dni roboczych równej liczbie dni ustawionej dla aktualnego komunikatu określającego czas dostawy plus 3 dni

 3. Na podstawie obliczonej daty początkowej i końcowej dostawy, moduł wyświetla na stronie produktu komunikat opisujący szacowany przedział dostawy w następujący sposób:

  • jeżeli daty wypadają w tym samym miesiącu:
   DD – DD MIESIĄC ROK

  • jeżeli daty wypadają w różnych miesiącach tego samego roku:
   DD MIESIĄC1 – DD MIESIĄC 2 ROK

  • jeżeli daty wypadają w różnych miesiącach różnych lat:
   DD MIESIĄC1 ROK1 – DD MIESIĄC2 ROK2

Integracja hurtowni z PrestaShop

Bezpośrednia integracja sklepu PrestaShop z hurtownią najczęściej odbywa się za pomocą pliku xml udostępnionego przez hurtownię. Możemy też wykorzystać API, jeśli hurtownia udostępnia taką możliwość. Uzupełnienie sklepu tysiącami produktów w kilka chwil potrafi zaoszczędzić masę czasu dlatego jest dość często zlecana nam przez klientów.

Integracje wykonujemy indywidualnie, to znaczy, że możemy ustalić niemal każdy warunek jak np. naliczanie dodatkowej marży, wrzucanie produktów do konkretnych kategorii, zmiana tłumaczeń, podmiana niektórych słów w opisach i nazwach itp itd. To Ty decydujesz jak mamy zaimportować produkty.

Dodatkowo dbamy o aktualizację, cena lub ilość w hurtowni się zmieniła? Nie martw się nasz skrypt ma to opanowane. Cena za integrację zaczyna się od 1400 zł netto i zależy od warunków jakie mamy zaimplementować. Jeśli chcesz poznać konkretną cenę, to skontaktuj się z nami.

 

Optymalizacja sklepów PrestaShop

Notujesz powolne działanie sklepu PrestaShop? A może chcesz zoptymalizować PageSpeed dla PrestaShop? Być może trzeba wykonać aktualizację, sprawdzić serwer lub zoptymalizować procesy w sklepie, a może moduły wymagają aktualizacji lub nawet zmiany? Tym wszystkim możemy się zająć.

Sklepami opartymi na PrestaShop zajmujemy się już od 15 lat, wiec mamy opanowane większość ich zalet, ale też wiemy gdzie są ukryte wady. Jesteśmy w stanie przyspieszyć działanie sklepu PrestaShop.

 

Gotowe moduły i usługi dla PrestaShop

Nasze gotowe moduły udostępniamy przez Envato Market, możesz zobaczyć ich pełną listę, a także kupić je bezpośrednio z tego marketu: kliknij tutaj.

Lista gotowych modułów i usług dla PrestaShop:

 

Moduły na zamówienie do sklepów PrestaShop

Piszemy również moduły na zamówienie, przykładowe opracowane przez nas moduły to między innymi:

 

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Podane informacje stanowią jedynie zaproszenie do składania ofert i zawarcia umowy określone w art. 71 Kodeksu cywilnego.