Prestashop Tidy - Czyszczenie, optymalizacja i przyspieszenie sklepu PrestaShop

Po pewnym czasie użytkowania sklepu, jego baza danych może urosnąć do sporych rozmiarów.

Dlatego warto regularnie dbać o porządek na sklepie.

Dane, których bywa szczególnie dużo i które warto regularnie usuwać to:

  • porzucone koszyki
  • statystyki odwiedzin

Ale często wykonujemy też inne prace porządkowe.

Na przykład regeneracja przyjaznych linków. Szczególnie jeżeli sklep jest wielojęzyczny, ale uzupełniany był na początku w swoim głównym języku, przyjazne linki dla kategorii oraz produktów mogą nie być poprawne. Warto je więc wygenerować ponownie.

Inną czynnością porządkową jest przypisanie produktów do wszystkich kategorii nadrzędnych. Czasami sprzedawcy pracując nad swoją ofertą, przypisują produkt tylko do najgłębszej kategorii, jednak powoduje to, że jest on widoczny dopiero gdy klient się tam zagłębi. Może to być celowy zabieg, ale jeżeli został wykonany przez pomyłkę to warto to naprawić.

Jeżeli już jesteśmy przy kategoriach, to częstym błędem osób wprowadzających ofertę jest niepoprawne ustawienie kategorii domyślnej dla produktu. Z reguły powinna to być kategoria najgłębsza, bo ona lepiej kategoryzuje produkt niż kategoria wyższa, która może mieć w sobie jeszcze inne podkategorie. Dlatego porządkując sklep możemy wszystkim produktom ustawić najgłębszą kategorię jako domyślną.

Aby baza danych Twojego sklepu nie rozrastała się niepotrzebnie, warto też usunąć nieużywane języki. Jeżeli w sklepie jest zainstalowane wiele języków "na przyszłość", powoduje to powielanie opisów produktów w bazie danych dla każdego, nawet wyłączonego języka. Wówczas tabela z opisami może niepotrzebnie rozrosnąć się do sporych rozmiarów.

W jaki sposób wykonujemy te porządki?

Oczywiście mamy na to specjalny moduł, który oprócz możliwości wykonania poszczególnych prac na żądanie, pozwala w pełni je zautomatyzować.

Ale dobra wiadomość jest taka, że Ty również możesz z niego skorzystać w swoim sklepie: Moduł Prestashop Tidy

Integracja hurtowni z PrestaShop

Bezpośrednia integracja sklepu PrestaShop z hurtownią najczęściej odbywa się za pomocą pliku xml udostępnionego przez hurtownię. Możemy też wykorzystać API, jeśli hurtownia udostępnia taką możliwość. Uzupełnienie sklepu tysiącami produktów w kilka chwil potrafi zaoszczędzić masę czasu dlatego jest dość często zlecana nam przez klientów.

Integracje wykonujemy indywidualnie, to znaczy, że możemy ustalić niemal każdy warunek jak np. naliczanie dodatkowej marży, wrzucanie produktów do konkretnych kategorii, zmiana tłumaczeń, podmiana niektórych słów w opisach i nazwach itp itd. To Ty decydujesz jak mamy zaimportować produkty.

Dodatkowo dbamy o aktualizację, cena lub ilość w hurtowni się zmieniła? Nie martw się nasz skrypt ma to opanowane. Cena za integrację zaczyna się od 1400 zł netto i zależy od warunków jakie mamy zaimplementować. Jeśli chcesz poznać konkretną cenę, to skontaktuj się z nami.

 

Optymalizacja sklepów PrestaShop

Notujesz powolne działanie sklepu PrestaShop? A może chcesz zoptymalizować PageSpeed dla PrestaShop? Być może trzeba wykonać aktualizację, sprawdzić serwer lub zoptymalizować procesy w sklepie, a może moduły wymagają aktualizacji lub nawet zmiany? Tym wszystkim możemy się zająć.

Sklepami opartymi na PrestaShop zajmujemy się już od 15 lat, wiec mamy opanowane większość ich zalet, ale też wiemy gdzie są ukryte wady. Jesteśmy w stanie przyspieszyć działanie sklepu PrestaShop.

 

Gotowe moduły i usługi dla PrestaShop

Nasze gotowe moduły udostępniamy przez Envato Market, możesz zobaczyć ich pełną listę, a także kupić je bezpośrednio z tego marketu: kliknij tutaj.

Lista gotowych modułów i usług dla PrestaShop:

 

Moduły na zamówienie do sklepów PrestaShop

Piszemy również moduły na zamówienie, przykładowe opracowane przez nas moduły to między innymi:

 

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Podane informacje stanowią jedynie zaproszenie do składania ofert i zawarcia umowy określone w art. 71 Kodeksu cywilnego.