Wdrożenie formatu WebP dla PrestaShop

Jeżeli analizujesz swój sklep pod kątem wyników w testach Google Page Speed, możesz zauważyć, że często przewija się tam punkt zelecający używanie obrazów nowej generacji:

Wdrożenie formatu WebP dla PrestaShop

Opracowaliśmy autorskie rozwiązanie umożliwiające wdrożenie na sklepach i stronach formatu obrazów WebP. Jest to format szczególnie lubiany przez Google, ponieważ to oni go wymyślili :)

W odróżnieniu od dostępnych na rynku modułów:

  • nasze rozwiązanie to osobny skrypt, nie obciąża więc sklepu, nie podpina się pod żadne zaczepy
  • szablon sklepu nie jest w żaden sposób modyfikowany, skrypt działa niezależnie od wersji oprogramowania, z którego korzysta sklep czy strona
  • w razie braku odpowiednika WebP, nie pojawia się brak obrazka, tylko obrazek oryginalny, a serwer zaczyna wysyłać obrazek WebP, kiedy już będzie gotowy
  • analizujemy cały sklep i wszystkie wyświetlane przez niego obrazki (również przez moduły takie jak banery, slidery, blogi), wszystko co się da konwertujemy na WebP, a nie tylko zdjęcia produktowe
  • wdrażamy wszystko od A do Z, więc nie ma problemu z tym jak skonfigurować konwersję, jak ustawić harmonogram zadań itp.

Ponadto obsługujemy poprawnie następujące sytuacje:

  • w folderze znajduje się obrazek JPG i PNG o takiej samej nazwie - dla każdego z nich zostanie poprawnie utworzony odpowiednik WebP
  • oryginalny obrazek zostaje podmieniony bez zmiany nazwy - odpowiednik WebP zostanie wygenerowany ponownie
  • oryginalny obrazek zostaje skasowany - odpowiednik WebP zostanie również skasowany

Na przykładowym sklepie, gdzie wdrożyliśmy ten format obrazków, wszystkie zdjęcia "oryginalne" zajmowały 4,08GB, ich odpowiedniki WebP natomiast zajęły 1,56GB, więc oszczędność przekracza połowę rozmiarów obrazka. Na stronie głównej zanotowaliśmy spadek z 3MB do 1,4 MB, więc również ponad połowę transferu potrzebnego do wczytania zasobów strony, co może znacząco wpłynąć na czas potrzebny na jej wczytanie przez użytkowników.

Rozwiązanie z punktu widzenia obsługi sklepu czy strony jest całkowicie przezroczyste, nie wymaga żadnych zmian czy wdrażania osób zarządzających treściami. Wszystkie obrazki nadal wgrywane są w standardowych formatach JPG czy PNG, ich konwersja do formatu WebP odbywa się w tle po stronie serwera.

Koszt pełnego wdrożenia tego rozwiązania to 290 zł netto, w razie zainteresowania zapraszamy do kontaktu!

 

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Podane informacje stanowią jedynie zaproszenie do składania ofert i zawarcia umowy określone w art. 71 Kodeksu cywilnego.

 

Integracja hurtowni z PrestaShop

Bezpośrednia integracja sklepu PrestaShop z hurtownią najczęściej odbywa się za pomocą pliku xml udostępnionego przez hurtownię. Możemy też wykorzystać API, jeśli hurtownia udostępnia taką możliwość. Uzupełnienie sklepu tysiącami produktów w kilka chwil potrafi zaoszczędzić masę czasu dlatego jest dość często zlecana nam przez klientów.

Integracje wykonujemy indywidualnie, to znaczy, że możemy ustalić niemal każdy warunek jak np. naliczanie dodatkowej marży, wrzucanie produktów do konkretnych kategorii, zmiana tłumaczeń, podmiana niektórych słów w opisach i nazwach itp itd. To Ty decydujesz jak mamy zaimportować produkty.

Dodatkowo dbamy o aktualizację, cena lub ilość w hurtowni się zmieniła? Nie martw się nasz skrypt ma to opanowane. Cena za integrację zaczyna się od 1400 zł netto i zależy od warunków jakie mamy zaimplementować. Jeśli chcesz poznać konkretną cenę, to skontaktuj się z nami.

 

Optymalizacja sklepów PrestaShop

Notujesz powolne działanie sklepu PrestaShop? A może chcesz zoptymalizować PageSpeed dla PrestaShop? Być może trzeba wykonać aktualizację, sprawdzić serwer lub zoptymalizować procesy w sklepie, a może moduły wymagają aktualizacji lub nawet zmiany? Tym wszystkim możemy się zająć.

Sklepami opartymi na PrestaShop zajmujemy się już od 15 lat, wiec mamy opanowane większość ich zalet, ale też wiemy gdzie są ukryte wady. Jesteśmy w stanie przyspieszyć działanie sklepu PrestaShop.

 

Gotowe moduły i usługi dla PrestaShop

Nasze gotowe moduły udostępniamy przez Envato Market, możesz zobaczyć ich pełną listę, a także kupić je bezpośrednio z tego marketu: kliknij tutaj.

Lista gotowych modułów i usług dla PrestaShop:

 

Moduły na zamówienie do sklepów PrestaShop

Piszemy również moduły na zamówienie, przykładowe opracowane przez nas moduły to między innymi:

 

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Podane informacje stanowią jedynie zaproszenie do składania ofert i zawarcia umowy określone w art. 71 Kodeksu cywilnego.